O nás

Jmenuji se Petra, pracuji na základní škole jako asistent pedagoga.

Po práci pak v naší malé brněnské dílně dávám našim výrobkům barvu a lesk. Zkontroluji, zda houpačka,            trojúhelník, prkno (prostě všechno co vyrobíme) nemá někde vadu, třísku, která by byla nebezpečná, nachystám vaši objednávku a pečlivě ji zabalím a odešlu k Vám domů.

Také pro vaše děti vymýšlím a hledám vzdělávací hračky. S výrobou mi pak pomáhá Vašek.

Bohužel už stárnu a tak se mi může stát, že něco přehlédnu nebo zapomenu. Buďte na mě hodní, vše se            pokusím vyřešit v co nejkratším čase.

Trošičku jsem si chtěla ulehčit práci, tak učím počítač starat se o objednávkový proces. Myslím, že učení počítače je na dobré cestě, ale může se Vám zdát, že nemáte dostatečné množství informací k Vaší objednávce nebo si chcete se mnou jen popovídat (zvládnu i menší technické informace), zavolejte mi nebo napište :-)

Vašek je můj partner a to nejen při výrobě hraček.

Je moc šikovný, proto se vzdal všech povolání co doposud vykonával a dal srdce do výroby hraček a dětského nábytku. Než něco vyrobí, tak o produktech přemýšlí, zda budou mít smysl.

Jeho práce začíná za počítačem, mnohdy je potřeba výrobky nejdříve vymodelovat tak, aby se z desky stal hrubý kus produktu. S tím mu pomůže stroj.

Další kroky Vaškovy práce jsou ohraňování, řezání, lepení, frézování, kytování, broušení (několikrát) a možná jsem na něco zapomněla :-)

Dost často také v dílně posiluje, když si sám tahá ty "obr" desky do dílny, zabalené balíky do auta. (to znamená, že nechce, aby ze mě byl silák :-))

V komunikaci s vámi to zvládá lépe jak, já. Umí krásně mluvit, vše dobře vysvětlí po technické stránce a také to zvládne v angličtině. (Na stav objednávky se ho moc neptejte o tom nemá přehled) Takže, když budete chtít cokoliv srozumitelně vysvětlit zavolejte Vaškovi :-)

SPOLEČNĚ

S Vaškem máme dohromady 4 dcery, které nám do dílny přijdou občas pomoci.

Říjen 2022 nám vnesl do našich životů prvního vnoučka. Jsme na něj moc pyšní a už se těšíme jak nám bude testovat všechny hračky.

S Vaškem máme rádi vůni dřeva a milujeme jak nám pod rukama vznikají nové a nové věci. U výroby a plánování o každém kroku přemýšlíme, aby hračka pro vaše děti měla smysl, něco naučila, rozvíjela, přinášela zábavu, radost.

Jsme prostě správná dvojka, která se doplňuje od "klíčového momentu" a to vyrobením oblíbené vkládačky s klíči na podzim roku 2019. Od té doby jdeme krok po kroku kupředu, vylepšujeme, naši a hlavně vaši Montehru, ikdyž to někdy není vůbec lehké.

Děkujeme Vám!

Velký test montessori houpačky

Velký test montessori houpačky

Naší první houpačku jsem pořídila své dceři k prvním narozeninám a nedávno jsem dostala (po výzvě Vaška z Montehra) možnost otestovat další – tu jejich. A tak jsem si s porovnáním houpaček malinko vyhrála a tady je výsledek našeho skoro dvouměsíčního testování…


Jak vybrat montessori houpačku?

Jak vybrat montessori houpačku?

S velkým množstvím výrobců a hlavně dodavatelů dřevěných "montessori houpaček na trhu přibývá a někdy je těžké se zorientovat a vybrat tu správnou variantu houpačky. V tomto článku se zaměřujeme hlavně na kvalitu zpracování houpaček a na co si dát pozor z hlediska opracování montessori houpačky designu, zvoleného materiálu atd..   

V dalším článku se zaměříme podle čeho houpačku vybírat z hlediska věku, rozměru, kompatibility. 


Maminky objevte kouzlo trojúhelníku Piklerové.

Maminky objevte kouzlo trojúhelníku Piklerové.

Proč trojúhelník Piklerové?

Název Pikler triangle  vznikl díky poznatkům maďarské pediatričky Emmi Pikler. Emmi Pikler prosazovala přirozený vývoj dětí a její myšlenka, že žádné dítě nepotřebuje “pomoc” k tomu, aby dosáhlo svých milníků v životě. Můžeme ho jen trpělivě podporovat má hodně společného s Montessori pedagogikou. Velký důraz kladla na přirozený vývoj na základě vlastní aktivity dítěte, tedy bez zásahu nás dospělých. 


Rady, jak vybrat trojúhelník Piklerové.

Rady, jak vybrat trojúhelník Piklerové.

Při rozhodování o výběru výrobce trojúhelníku Piklerové se dostáváme do rozhodovací paralýzy. Proč?

Trh je zaplaven nabídkami více, či méně kvalitních výrobků. Jak se v tom vyznat, na co se výrobce ptát a na co si dát pozor?