Často kladené otázky a odpovědi.

Dodací lhůty – Dodáváme do 10 pracovních dní od přijaté platby za objednávku. Lze domluvit i kratší dobu dodání, pokud je to v našich možnostech.

Dodání do Vánoc? – V době před Vánocemi dodáváme do 20 pracovních dní. U objednávek přijatých po 15. listopadu negarantujeme dodání do Vánoc. Pouze osobní odběr.

Jsou prkna a skluzavky kompatibilní s houpačkami? – Ano, nově vyrábíme prkna a skluzavky tak, že pasují jak do trojúhelníku Piklerové tak i do houpačky a dají se vzájemně a bezpečně propojit prknem mezi sebou.

Jaké je nosnost trojúhelníku Piklerové? – Výrobek je testovaný statickým zatížením 100 kg s rozložením váhy na krajích tyčí. S klidným svědomím můžeme prohlásit, že dvě 30 kg děti výrobek nerozlámou.

Je součástí Piklerova trojúhelníku i prkno? – Většinou trojúhelník Piklerové a prkno jsou samostatné položky, (každý má svoji cenu). V nabídce máme akční sety, kde cena je za výrobky v popisu.

Jak zvýšit bezpečnost a nosnost? – Můžete si dokoupit speciální výztuhy, které jsou určeny pro posílení vzájemné polohy segmentů v úhlech 90 a 120 stupňů.

Je to stabilní i na plovoucí podlaze? – Ano. Doporučujeme ale nalepit na místa dotyku s podlahou protiskluzové podložky, které zajistí ochranu podlahy i polohu trojúhelníku na místě, kde jste ho postavili.

Můžeme Piklerův trojúhelník používat i venku? – Ano. Pouze za předpokladu, že nepřijde do styku s vodou. Variantu z masivního dřeva připravujeme.

Posíláte Piklerův trojúhelník a Montessori houpačku rozložené, či složené? – Kvůli zajištění bezpečnosti při přepravě posíláme Pikler trojúhelník i Montessori houpačku rozloženém stavu. K sestavení vám stačí imbusový klíč, eventuálně gumová palička pro doklepnutí tyčí do bočnic. Pokud chcete zaslat segmenty sestavené, lze, ale budeme muset domluvit jiné podmínky platby za přepravu, protože složený velký segment má rozměr 90*80 cm a ten již některé přepravní služby považují za nadrozměrný.

Jak sestavit segmenty Pikler trojúhelníku? – Každý segment se skládá ze dvou typů bočnic (A,B), které se liší typem otvoru na pohledové straně se spojovacími prvky. Jeden typ má otvory 25 mm pro vložení tyčí a druhý 7 mm otvory pro zajišťovací šrouby. Montáž začněte postupným vkládáním tyčí do bočnice A a zajišťováním přiloženými šrouby. Jakmile je jedna strana bočnice spojena s tyčemi, vložte do druhé bočnice B tyče a zajistěte šrouby. Vždy platí pravidlo, že při sestavování segmentu použijeme oba typy bočnic (A, B). Spojovací díl A1, musí být na stejné straně sestavovaného segmentu jako spojovací díl B1.

VIDEO – NÁVOD:https://drive.google.com/open?id=1IZ43NI3lYTWQ5vzBO7zUmH5zvghTS83Z

Jak spojit dva segmenty k sobě? – Pokud máme segmenty správně sestavené, umožňují vzájemné propojení v několika úhlech. Na podlaze k sobě přiblížíme segmenty tak, aby byly spojovací díly ve vzájemné ose. Zašroubujeme přiložené zajišťovací šrouby s ochrannými dřevěnými úchytkami tak, aby se oba segmenty k sobě přiblížili na cca 1 mm. Poté uchopíme sestavu a pohledem do spojovacích prvků najdeme nejbližší vhodnou vzájemnou polohu. Poté jemně zatlačíme segmenty k sobě na obou stranách a dojde k jejich spojení. V případě, že nedojde k plnému zasunutí spojovacího dílu do protikusu, pomůžeme si zašroubováním zajišťovacího šroubu. Nikdy nepoužívejte výrobek, u kterého nejsou segmenty zajištěny šroubem a nedojde u nich k plnému zapadnutí obou spojovacích dílů.

Rozpojení segmentů provádějte vyšroubováním zajišťovacích šroubů o cca 1,2 cm, klepnutím do segmentu, při kterém dojde k rozpojení spojovacích dílů. V případě plného vyšroubování zajišťovacích šroubů a následného rozpojování hrozí nevratné poškození spojovacích dílů.

Dá se k Pikler trojúhelníku přikoupit další díl? – Ano. Pokud jste si v minulosti zakoupili variantu, která podporuje další rozšiřování. Produkt je koncipován tak, aby se dal v budoucnu libovolně rozšiřovat. Při vytváření variací vždy vyzkoušejte stabilitu celého celku, než na něj vypustíte děti. Pro zvýšení bezpečnosti lze použít i pomocné vyztužovací díly.

Jaká je doba dodání? – Pokud není produkt skladem, potom cca do 20 pracovních dnů. Lakované a barevné varianty zasíláme do 20 pracovních dnů od přijetí platby.

Dodáváte i na Slovensko? – Ano

Má prkno zarážku? – Ano, prkno má na obou stranách zarážku, která přesně zapadne na tyč trojúhelníku. Nová verze prkna má zarážky ve tvaru T, přichycené na bocích prkna tak, aby se prkno dalo bezpečně položit i na naši Montessori houpačku.

Děláte i prkno s lezeckými úchyty?  Ano. Prkno s lezeckými úchyty lze objednat.

Jak objednat? – Na těchto webových stránkách v sekci obchod. Trojúhelníky Piklerové a montessori houpačky posíláme Uloženkou – WE DO na adresu.

Jak si vybrat barevné variace u houpačky a trojúhelníku Piklerové? – U každého produktu je fotka se vzorníkem barev. Na konci objednávky stačí napsat čísla barev a počet příček dané barvy do poznámky. Např. Montessori houpačka má 9 příček, tak do poznámky napíšu 3x barva č. 8, 3x barva č. 15, 3x barva č. 10