Blog

Děti z města mají špatné držení těla a jsou náchylnější k úrazu.

Děti z města mají špatné držení těla a jsou náchylnější k úrazu.

Děti z města mají špatné držení těla a jsou náchylnější k úrazu. K tomuto závěru došla při svém výzkumu a pozorování několika stovek dětí maďarská pediatrička Emmi Piklerová.

Emmi Piklerová poukázala na vysokou důležitost vztahu s kojencem pro jeho zdravý vývoj. Zmapovala způsob, jakým se dětský motorický vývoj přirozeně vyvíjí, a zdokumentovala tyto univerzální, přirozené vývojové vzorce desetiletími podrobného výzkumu. Školení a poradenství, které navrhla pro dospělé, nabídly nový způsob, jak vychovávat děti laskavým a respektujícím způsobem, který byl a stále je revoluční. Její výchovné metody skvěle fungovaly v rodinách i v ústavech.


Montessori aktivity pro děti jednoho roku

Montessori aktivity pro děti jednoho roku

První rok života dítěte je obdobím rychlého růstu a rozvoje. V tomto věku jsou malé mozky jako houfy houževnatých houbařů, které nasávají informace a dovednosti rychleji, než byste si dokázali představit. Montessori pedagogika, která klade důraz na samostatnost, hru a objevování, poskytuje skvělé nástroje pro podporu tohoto fáze rozvoje. Jedním z klíčových prvků Montessori filozofie je prostředí, které podporuje učení a rozvoj dítěte. Ať už se jedná o "Trojúhelník Piklerové", "Montessori Houpačku", "Nic se neztratí - Ohrádku", "Puzzle Geometrické Tvary" nebo "Otočný Bubínek", tyto produkty mohou být cenným přídavkem k vašemu domácímu Montessori prostředí. Dovolte nám ukázat vám několik konkrétních Montessori aktivit, které můžete provádět s těmito produkty pro děti ve věku jednoho roku.


Velký test montessori houpačky

Velký test montessori houpačky

Naší první houpačku jsem pořídila své dceři k prvním narozeninám a nedávno jsem dostala (po výzvě Vaška z Montehra) možnost otestovat další – tu jejich. A tak jsem si s porovnáním houpaček malinko vyhrála a tady je výsledek našeho skoro dvouměsíčního testování…


Rady, jak vybrat trojúhelník Piklerové.

Rady, jak vybrat trojúhelník Piklerové.

Při rozhodování o výběru výrobce trojúhelníku Piklerové se dostáváme do rozhodovací paralýzy. Proč?

Trh je zaplaven nabídkami více, či méně kvalitních výrobků. Jak se v tom vyznat, na co se výrobce ptát a na co si dát pozor?


Maminky objevte kouzlo trojúhelníku Piklerové.

Maminky objevte kouzlo trojúhelníku Piklerové.

Proč trojúhelník Piklerové?

Název Pikler triangle  vznikl díky poznatkům maďarské pediatričky Emmi Pikler. Emmi Pikler prosazovala přirozený vývoj dětí a její myšlenka, že žádné dítě nepotřebuje “pomoc” k tomu, aby dosáhlo svých milníků v životě. Můžeme ho jen trpělivě podporovat má hodně společného s Montessori pedagogikou. Velký důraz kladla na přirozený vývoj na základě vlastní aktivity dítěte, tedy bez zásahu nás dospělých. 


Jak vybrat montessori houpačku?

Jak vybrat montessori houpačku?

S velkým množstvím výrobců a hlavně dodavatelů dřevěných "montessori houpaček na trhu přibývá a někdy je těžké se zorientovat a vybrat tu správnou variantu houpačky. V tomto článku se zaměřujeme hlavně na kvalitu zpracování houpaček a na co si dát pozor z hlediska opracování montessori houpačky designu, zvoleného materiálu atd..   

V dalším článku se zaměříme podle čeho houpačku vybírat z hlediska věku, rozměru, kompatibility.