Často kladené otázky a odpovědi

Jaké je nosnost trojúhelníku? – Výrobek je testovaný statickým zatížením 100 kg s rozložením váhy na krajích tyčí. S klidným svědomím můžeme prohlásit, že dvě 30 kg děti výrobek nerozlámou.

Jak zvýšit bezpečnost a nosnost? – Můžete si dokoupit speciální výztuhy, které jsou určeny pro posílení vzájemné polohy segmentů v úhlech 90 a 120 stupňů.

Je to stabilní i na plovoucí podlaze? – Ano. Doporučujeme ale nalepit na místa dotyku s podlahou protiskluzové podložky, které zajistí ochranu podlahy i polohu trojúhelníku na místě, kde jste ho postavili.

Můžeme trojúhelník používat i venku? – Ano. Pouze za předpokladu, že nepřijde do styku s vodou. Variantu z masivního dřeva aktuálně připravujeme.

Posíláte trojúhelník rozložený, či složený? – Kvůli zajištění bezpečnosti při přepravě posíláme trojúhelník rozložený. K sestavení vám stačí imbusový klíč, eventuálně gumová palička pro doklepnutí tyčí do bočnic. Pokud chcete zaslat segmenty sestavené, lze, ale budeme muset domluvit jiné podmínky platby za přepravu, protože složený velký segment má rozměr 90*80 cm a ten již některé přepravní služby považují za nadrozměrný.

Jak sestavit segmenty trojúhelníku? – Každý segment se skládá ze dvou typů bočnic (A,B), které se liší typem otvoru na pohledové straně se spojovacími prvky. Jeden typ má otvory 25 mm pro vložení tyčí a druhý 7 mm otvory pro zajišťovací šrouby. Montáž začněte postupným vkládáním tyčí do bočnice A a zajišťováním přiloženými šrouby. Jakmile je jedna strana bočnice spojena s tyčemi, vložte do druhé bočnice B tyče a zajistěte šrouby. Vždy platí pravidlo, že při sestavování segmentu použijeme oba typy bočnic (A, B). Spojovací díl A1, musí být na stejné straně sestavovaného segmentu jako spojovací díl B1.

VIDEO – NÁVOD:https://drive.google.com/open?id=1IZ43NI3lYTWQ5vzBO7zUmH5zvghTS83Z


Jak spojit dva segmenty k sobě? – Pokud máme segmenty správně sestavené, umožňují vzájemné propojení v několika úhlech. Na podlaze k sobě přiblížíme segmenty tak, aby byly spojovací díly ve vzájemné ose. Zašroubujeme přiložené zajišťovací šrouby s ochrannými dřevěnými úchytkami tak, aby se oba segmenty k sobě přiblížili na cca 1 mm. Poté uchopíme sestavu a pohledem do spojovacích prvků najdeme nejbližší vhodnou vzájemnou polohu. Poté jemně zatlačíme segmenty k sobě na obou stranách a dojde k jejich spojení. V případě, že nedojde k plnému zasunutí spojovacího dílu do protikusu, pomůžeme si zašroubováním zajišťovacího šroubu. Nikdy nepoužívejte výrobek, u kterého nejsou segmenty zajištěny šroubem a nedojde u nich k plnému zapadnutí obou spojovacích dílů.

Rozpojení segmentů provádějte vyšroubováním zajišťovacích šroubů o cca 1,2 cm, klepnutím do segmentu, při kterém dojde k rozpojení spojovacích dílů. V případě plného vyšroubování zajišťovacích šroubů a následného rozpojování hrozí nevratné poškození spojovacích dílů.

Dá se k trojúhelníku přikoupit další díl? – Ano. Pokud jste si v minulosti zakoupili variantu, která podporuje další rozšiřování. Produkt je koncipován tak, aby se dal v budoucnu libovolně rozšiřovat. Při vytváření variací vždy vyzkoušejte stabilitu celého celku, než na něj vypustíte děti. Pro zvýšení bezpečnosti lze použít i pomocné vyztužovací díly.

Jaká je doba dodání? – Pokud není produkt skladem, potom cca do 5 dnů.

Dodáváte i na Slovensko? – Ano, cena dopravy je ale potom jiná než v rámci ČR.

Má prkno zarážku? – Ano, prkno má na obou stranách zarážku, která přesně zapadne na tyč trojúhelníku.

Děláte i prkno s lezeckými úchyty?Ano. Prkno s lezeckými úchyty lze objednat.

Jak objednat? – Na těchto webových stránkách v sekci obchod. Trojúhelníky a houpačky posíláme Uloženkou na adresu a požadujeme zálohu. Doplatek je pak zaplacen při převzetí jako doběrečné.