Blog


Velký test montessori houpačky

Velký test montessori houpačky

Naší první houpačku jsem pořídila své dceři k prvním narozeninám a nedávno jsem dostala (po výzvě Vaška z Montehra) možnost otestovat další – tu jejich. A tak jsem si s porovnáním houpaček malinko vyhrála a tady je výsledek našeho skoro dvouměsíčního testování…


Rady, jak vybrat trojúhelník Piklerové.

Rady, jak vybrat trojúhelník Piklerové.

Při rozhodování o výběru výrobce trojúhelníku Piklerové se dostáváme do rozhodovací paralýzy. Proč?

Trh je zaplaven nabídkami více, či méně kvalitních výrobků. Jak se v tom vyznat, na co se výrobce ptát a na co si dát pozor?


Maminky objevte kouzlo trojúhelníku Piklerové.

Maminky objevte kouzlo trojúhelníku Piklerové.

Proč trojúhelník Piklerové?

Název Pikler triangle  vznikl díky poznatkům maďarské pediatričky Emmi Pikler. Emmi Pikler prosazovala přirozený vývoj dětí a její myšlenka, že žádné dítě nepotřebuje “pomoc” k tomu, aby dosáhlo svých milníků v životě. Můžeme ho jen trpělivě podporovat má hodně společného s Montessori pedagogikou. Velký důraz kladla na přirozený vývoj na základě vlastní aktivity dítěte, tedy bez zásahu nás dospělých. 


Jak vybrat montessori houpačku?

Jak vybrat montessori houpačku?

S velkým množstvím výrobců a hlavně dodavatelů dřevěných "montessori houpaček na trhu přibývá a někdy je těžké se zorientovat a vybrat tu správnou variantu houpačky. V tomto článku se zaměřujeme hlavně na kvalitu zpracování houpaček a na co si dát pozor z hlediska opracování montessori houpačky designu, zvoleného materiálu atd..   

V dalším článku se zaměříme podle čeho houpačku vybírat z hlediska věku, rozměru, kompatibility.