Maminky objevte kouzlo trojúhelníku Piklerové.

Trojúhelník, triangle, Pikler je úžasná hračka, prolézačka vhodná jak pro Vaše batolátko, tak i předškoláka. Trojúhelník podporuje přirozený vývoj dítětenemusíte Vaše děťátko nikam vysazovat, nikde ho přidržovat, tak jak je to běžné na dětských hřištích. Dítě samo a přirozeně zvládne na trojúhelník vylézt. Pikler triangle u dítěte rozvíjí hrubou motoriku, kontrolu rovnováhy, odvahy, sebevědomí a zároveň se baví. Hračka, kterou batolata rádi prozkoumávají a hrají si na ní. Tato malá tělocvična slouží  ke vzdělávání, k hraní a zábavě; jak chytré to může být :)Trojúhelník je navržen podle Waldorfských hraček a Montessori nábytkových principů.

Když dáte dětem triangle k dispozici, můžete je pozorovat v jejich kreativní hře. Děti si samy vymyslí, jak trojúhelník nejlépe využít k zábavě, hře a získání nových zkušeností. Bezpečně si otestují své limity a přirozeným tempem je posouvají dál. K trojúhelníku neodmyslitelně patří prkno. Z jedné strany hladké z druhé příčky nebo lezecké chyty. Doma Vám tak vznikne místo plné zábavy, her a pohybu pro vašeho malého neposedu.

Je trojúhelník pro děti bezpečný?

Ano, je. Trojúhelník je vyrobený tak, aby byl stabilní. Má širokou základnu, tudíž se nepřevrhne. Vysoký je 80 cm, nehrozí tedy pád z velké výšky. Prkno si umístíte podle zručnosti dítěte. Výhodou trojúhelníku je, že děti se na něm dostanou jen do takových situací, ze kterých se umí i samy dostat.

Trojúhelníky bez výztuh byly testovány dospělými osobami a snadno udrží zátěž více než 60 kg, ale pro přiměřenou bezpečnost je doporučujeme používat s maximální zátěží 35 kg.

Jaký trojúhelník vybrat?

Na trhu jsou dva druhy trojúhelníků. Statický, který rozložíte v úhlu od 60° do 90°, (a v daném jednom úhlu stojí a úhel nelze měnit) Statický Pikler triangle můžete po hraní složit a uschovat například pod postel. 

Pikler trojúhelník variabilní, polohovatelný, který v kloubu (vrcholu trojúhelníku) můžete polohovat po 30 stupních. Variabilní Pikler trojúhelník postavíte v úhlu 60° až po 180°, čímž získáte rovinu – žebřiny.  Ty pak můžete připevnit na zeď a starší dítě trojúhleník využije dál jako žebřiny. Variabilní trojúhleníky jdou dále rozšiřovat o další trojúhleníky. Kombinací velkého a malého trojúhelníku postavíte například domeček a tím vaše děti získají další prostor pro kreativní hraní.

 Maminky objevte kouzlo trojúhelníku Piklerové. 

BEZPEČNOST: Za účelem větší bezpečnosti vašeho dítěte vždy doporučujeme mít dohled dospělých. Nemůžeme nést odpovědnost za nehody.